1980’den bugüne devam eden kalite…

Fotoselli musluk, İnsanın yaşamında suyun önemi büyüktür. İçtiğimiz su kadar kullandığımız su da çok önemli bir yere sahiptir. Evlerimizde mutfakta ve banyoda suyun kullanımımıza ulaştıran araç ise musluktur. Gelişmekte olan teknoloji ile muslukların model ve seçenekleri de artmıştır. Musluklar manuel yada otomatik olarak ikiye ayrılır. Teknolojinin son üretimi ile sensörlü yani fotoselli musluklar ortaya çıkmış ve insanoğlunun hayatında büyük bir kolaylık sağlamıştır. Fotoselli musluklar rahat kullanımı sayesinde yaşamımıza kolaylık sunmaktadır. Sağlık ve hijyen açısından önemli bir seçeneğe sahip olmasıyla birlikte su tasarrufu ve çevreyi korumakta aynı zamanda bütçe dostu olmuştur. Musluğun önüne elimizi getirdiğimiz an sensör algılar ve fotoselli musluktan su akmaya başlar. Musluğun önünden elimizi çektiğimiz an ise otomatik olarak su akışı durmaktadır. Böylelikle boşa giden su oluşmamaktadır.

Fotoselli musluk nerede kullanılır, öncelikle evlerimizin mutfak ve banyolarında kullanıldığı gibi alışveriş merkezlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında, halka açık olarak kullanılan camilerin abdest alma şadırvanları, hastane gibi suyun akışının çok olduğu yerlerde daha çok kullanılmaktadır. İnsan sağlığımız açısından bir çok faydası bulunan fotoselli musluklar ortak kullanım alanlarının hijyeni sağlaması sebebiyle de tercih edilmektedir. Modern bir tasarıma sahip olan fotoselli musluklar, rengine, boyutuna, kullanıldığı materyale ve güç kaynağına göre farklılık gösterebilir. Krom, pirinç, materyalleri vardır. İnsan sağlığının önemi için paslanmaz malzemelerden üretilmektedir. Bu muslukların boyutları 15 cm ile 30 cm arasında değişkenlik gösterebilir. Elektrikli ve pilli modelleri bulunmaktadır. Fotoselli muslukların bazı önemli özellikleri vardır. Bunlar; kolay bir şekilde montaj edilmesi, Ayarlanabilir sensörü ve ekonomik su tüketimine sahiptir. Yüksek hijyen sunmakla birlikte sadece 12v ile çalışmaktadır.

Türkmalı fotoselli musluk, Şahiner musluk olarak batarya ve musluk üretmekteyiz. Sıhhi tesisat ürünleri olan fotoselli musluklar ve bataryalar banyo ve mutfakların vazgeçilmez araçları arasında yer alır. İş azmi ve tecrübemizle bu alanda profesyonel üretimler yapıyoruz. Teknolojinin tüm alanlarından faydalanıyor olmakla birlikte yeniliklere açık geniş vizyona sahip çalışanlarımız ülkemiz de türk malı fotoselli musluk imal etmekten gurur duyuyoruz.

Fotoselli Musluk Avantajları Nelerdir?

  • Temassız çalışma sistemi ile dokunmadan çalışması sayesinde virüs ve hastalıklardan korunma sağlamaktadır.
  • Yağlı ve kirli eller ile musluğa dokunmanıza gerek kalmadan kullanabilirsiniz.
  • Ciddi miktarda su kullanımını minimuma indirir ve su tasarrufu sağlarsınız.
  • Otomatik sensörleri sayesinde musluğu açık unutma gibi bir derdiniz artık kalmaz.
  • Su taşması gibi problemleri artık yaşamazsınız.
  • Engelliler, yaşlılar ve çocuklar kolayca kullanılabilir bir musluktur ve kolaylık sağlar.
  • Türk malı olarak satın alabilirsiniz bu sayede sorunsuz hizmet ve kolay teknik destek elde edebilirsiniz.
  • Şık ve Modern tasarımları ile dekorasyonunuza üst düzey uyum sağlar.

Su Tasarrufu İçin Fotoselli Musluk
Fotoselli musluk kullanımının ikinci önemli nedeni de su tasarrufudur. Çevre kirliliği ve iklim değişiklikleri bizlere suyun hayat döngüsü içinde ne kadar önemli olduğunu daha fazla hissettirmektedir. Mutfak ve banyolarımızdaki armatürleri kullanırken ne kadar dikkati olursak olalım boşa akan suya engel olamıyoruz. Bulaşıkları durularken, el yıkarken, diş fırçalarken gereksiz yere su akmaması için defalarca musluğu açıp kapamamıza rağmen boşa kullanımın önüne geçmek tam anlamıyla mümkün olmuyor. Sürdürülebilir bir çevre politikasını hayata geçirmek için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekle yükümlüyüz. Bunun yanında su tasarrufu aile bütçesinin de korunması demek olduğunun hepimiz farkındayız. Lavabodan akıp giden kullanmadığımız suyun bedelini ödemek istemeyiz.

Pratik Kullanım İçin Fotoselli Musluk
Yukarıda fotoselli musluk kullanım kolaylığından bahsettik. Bu kolaylık özellikle yaşlı ve çocukların yaşadığı evlerde hayati bir önem taşıyor. Musluğun açık unutulması riskini sıfıra indirerek su taşkınlarının da önüne geçmesi ile kullanım rahatlığı sağlıyor. Ayrıca engelli bireylerin de kullanabilir olması fotoselli musluklar suya erişim noktasında önemli rol oynuyor. Bunun yanında fotoselli musluğun montajının kolaylığı ve fotoselli musluk aparatlarının piyasada kolay bulunması herhangi bir arıza ile karşılaşıldığında çözüm kolaylığı sağlıyor.

Türk Malı Fotoselli Lavabo Bataryaları
Türk malı fotoselli musluklarda öncelikli gelen özellik kaliteli olmasının yanı sıra kolay ulaşılabilir ve hızlı kurulum imkanıdır. Türk malı fotoselli musluk kullanmanın en önemli avantajlarından diğeri ise kolay teknik destek alabilmektir. Türk malı fotoselli musluklarda ürünlerin tamamında profesyonel olarak su ve hava testi uygulanmaktadır, bu sayede kullanım ömrünü yüksek oranda arttırmaktadır. Türk malı fotoselli musluklar dakika da 1.70 Litre su sarfiyatı sağlamasına rağmen yüksek miktarda tasarruf sağlatmaktadır. Su geçirmez bağlantı soketleri sayesinde kullanım ömrünü katlayarak uzun yıllarca sorunsuz kullanım sağlamanıza olanak tanır. 2 Yıl garanti süresine tanınmasına rağmen çok daha uzun süreler kullanım ömrü bulunmaktadır. Bütün sağladığı avantajlar ve performansa rağmen sadece 12 Volt elektrik kullanmaktadır. Türk malı Fotoselli musluk içinde kızılötesi ışık yayan led bulunmaktadır. İnsan gözünün algılamadığı bir ışık yayılır. Bunun yanında bir de alıcı bulunmaktadır. Vericiden yayınlanan ışıklardan bir kısmı elime çarpar ve etrafa dağılır. Bu ışığın bir kısmı yine fotosele yansır. Yani fotosel ışığı tekrar kendisine yansıtır. Ortamda bir hareket olduğu algılanmış olur. Bu algılama valfe gider. Valf elektromanyetik bir cisimdir. İçinde yer alan bobin elektrik akımının etkisiyle manyetik bir alan oluşturur. Bu da manyetik valfin mıknatıslanmasına neden olur. Valf ucundaki hareketli bölümü aşağı çeker ve musluktaki su yolu açılır. Türk malı fotoselli musluklarla üst kalitede olup yüksek kaliteli pirinç mamülden üretilir. Türk Malı Fotoselli musluk son zamanlarda su tesisatı açma kapama elemanlarının yerine geçen ve musluk elemanlarına temas etmeden su akışı sağlayan bir musluk tipidir. Elinizi altına tuttuğunuzda suyun akışını, çektiğinizde otomatik olarak su akışının kesilmesini sağlar. Salgın hastalıkları önlemesi ve hijyenik olması bakımından giderek daha çok tercih edilmeye başlamıştır.

YERLİLİK:
Yerli Fotoselli Musluk imalatının öncüsü ŞAHİNER MUSLUK olarak ürünlerimizin kefili ve garantisiyiz.İddia ediyoruz ki; kullandıkça farkı dizlerde görecek, ayrıcalığı yaşayacak ve bu konfordan bir daha ayrılmak istemeyeceksiniz.